Pracujesz lub działasz w Lokalnej Grupie Działania na Mazowszu?
Pracujesz z grupami, animujesz pracę zespołu, prowadzisz spotkania, konsultacje społeczne, konferencje? Chcesz mieć większy wpływ na swoje otoczenie oraz na poziom zaangażowania innych w życie lokalne Twojej miejscowości?
Chcesz zwiększyć swoje kompetencje komunikacyjne i facylitacyjne?
Weź udział w kursie z facylitacji realizowanym w ramach projektu „LGD facylitują”!

Kurs obejmuje:

  • 48 godzin szkoleń – trzy 2-dniowe zjazdy szkoleniowe w Warszawie
  • 4 godziny konsultacji
  • 4 godziny superwizji uczestniczącej prowadzonego spotkania/zebrania

FACYLITACJA

(z fr. faciliter – ułatwiać) ułatwianie, moderowanie przebiegu spotkania lub pracy grupowej tak, aby optymalnie wykorzystać potencjał wszystkich zaangażowanych osób i doprowadzić do wysokiej jakości rezultatów.

SZKOLENIA:  

24-25 czerwca 2017 - Dynamika i proces grupowy – doświadczenie procesu grupowego w kontekście jego faz oraz analiza składowych procesu w odniesieniu do pracy facylitatora, komunikacja i asertywność
22-23 lipca 2017 - Facylitacja - specyfika pracy facylitatora (kim jest, jak pracuje – rola i zadania, postawa), poznanie podstawowych i interwencyjnych narzędzi oraz technik facylitacyjnych
16-17 września 2017 - Praktyka facylitacji - Nabycie umiejętności facylitacji, zwiększenie umiejętności radzenia sobie z sytuacjami trudnymi oraz konfliktami, przeprowadzenie mini etiudy facylitacyjnej.
wrzesień-październik - Prowadzenie spotkań pod superwizją - każda z osób uczestniczących będzie mogła skorzystać z konsultacji z trenerkami i superwizji, żeby przygotować się do poprowadzenia wydarzenia w swojej lokalnej grupie działania (np. spotkania z mieszkańcami/ konsultacji społecznych/ debaty).

Udział w cyklu szkoleń jest bezpłatny, organizator pokrywa koszty zakwaterowania podczas szkolenia, wyżywienia, materiałów szkoleniowych dla osób uczestniczących i materiałów do przekazania do Lokalnych Grup Działania. 
Projekt współfinansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Zapraszamy do zgłaszania się - termin zgłoszeń: 13 czerwca 2017
Formularz zgłoszeniowy w załączniku - proszę o odesłanie na adres: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Wszelkie pytania oraz zgłoszenia proszę kierować do koordynatorki projektu:
Anna Huminiak  tel. 531 705 619 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania:
ikona wordFormularz rekrutacyjny (51.5 kB)

ikona wordPoparcie LGD dla udziału w projekcie (29.5 kB)